Zaproszenie – Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal. Ulga CSR – jak z niej skorzystać – webinar

Data wydarzenia: 25/01/2024 10:00 - 11:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Sendero Tax & Legal  zaprasza na webinarium Ulga CSR – jak z niej skorzystać, które odbędzie się 25 stycznia 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie w ramach cyklu pt.: Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal.

OPIS WEBINARU

Ulga CSR – inaczej ulga na sponsoring – to stosunkowo nowe rozwiązanie w polskim prawie, które umożliwia podatnikom odliczenie od podstawy opodatkowania 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność sportową, kulturalną, wspierającą szkolnictwo wyższe i naukę.

W jaki sposób podatnik może skorzystać z ulgi CSR? Które wydatki można odliczyć w ramach ulgi? Jakie obowiązki sprawozdawcze ciążą na podatniku? Jak rozliczyć ulgę w zeznaniu rocznym? To tylko niektóre pytania, na które odpowiemy podczas webinaru.

 

AGENDA

  1. Co to jest ulga CSR?
  2. Koszty poniesione na działalność sportową.
  3. Koszty poniesione na działalność kulturalną.
  4. Koszty poniesione na działalność wspierającą szkolnictwo wyższe i naukę.
  5. Rozliczenie ulgi w zeznaniu rocznym.

 

Spotkanie poprowadzI dla Państwa:

Katarzyna Olejniczak

Starszy konsultant podatkowy w Sendero Tax & Legal. Głównym obszarem jej specjalizacji jest podatek dochodowy od osób prawnych. W toku codziennej pracy zajmuje się doradztwem bieżącym  w zakresie CIT i TP na rzecz polskich jak i międzynarodowych grup kapitałowych. Posiada szerokie doświadczenie we wdrażaniu ulg podatkowych, w tym w szczególności ulgi CSR, ulgi od zatrzymanych zysków, ulgi na robotyzację, ulgi na prototyp itp. Ponadto, realizuje kompleksowe projekty z zakresu cen transferowych obejmujące identyfikację obowiązków dokumentacyjnych, przygotowywanie lokalnych dokumentacji cen transferowych, analiz danych porównawczych, analiz zgodności, jak również informacji TPR.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/kilka-slow-o-podatkach-z-sendero-tax-legal-ulga-csr-jak-z-niej-skorzystac-/register?_gl=1*1jtsrwm*_ga*MTEyMjY3OTI5MC4xNjk1Mjg4NDU1*_ga_K7H94QHX99*MTcwNDc5NjQ3MS4yMDMuMS4xNzA0Nzk4MTM3LjU5LjAuMA

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy

Skontaktuj się z nami
w sprawie oferty
Ikona koperty