Zaproszenie na „Lunch z grupą zakupową – aktualne trendy i wyzwania przedsiębiorców w zakupie energii” w dn. 11 października 2022 r.

Data wydarzenia: 11/10/2022 09:30 - 15:30

Szanowni Państwo,

 Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Fundacją RE-Source Poland Hub i niezależnym doradcą branży energetycznej, firmą INNPACT Sp. z o.o. ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny lunch z grupą zakupową prądu i gazu pn.„Aktualne trendy i wyzwania przedsiębiorców w zakupie energii”, który odbędzie się w dn. 11 października 2022 r. w godz. 9:30 – 15:30 w DPIN S.A. we Wrocławiu (ul. Kwiatkowskiego 4).

Spotkanie stacjonarne dedykowane jest przedsiębiorcom WSSE „INVEST-PARK” Sp. z o.o. a także uczestnikom naszej grupy zakupowej oraz firmom z obszaru zarządzania wałbrzyskiej Strefy (woj. dolnośląskie, wielkopolskie i opolskie).

 

Brak opisu obrazka

 

Drodzy Państwo, gwałtowne zmiany na rynku energetycznym w Polsce i Europie, które wynikają głównie z konsekwencji pandemii, działań wojennych w Ukrainie oraz wprowadzania Europejskiego Zielonego Ładu powodują, że w ostatnich miesiącach mamy do czynienia z olbrzymimi wzrostami kosztów zakupu mediów energetycznych. Ta sytuacja zmusza wszystkie przedsiębiorstwa do poszukiwania rozwiązań, które choć w części złagodzą skutki drastycznych wzrostów kosztów zakupu energii elektrycznej i gazu. W trakcie naszych prezentacji pragniemy podzielić się z Państwem ekspercką wiedzą i długoletnim doświadczeniem w dziedzinie energetyki, wskazując kierunki i nowe możliwości rynku energii w obecnej sytuacji.

 

Podczas lunchu dowiecie się Państwo o:

  • Rynku energii w Polsce w czasach wojny, pandemii i Europejskiego Zielonego Ładu.
  • Zmianach na rynku energii elektrycznej, czyli bieżące interwencje Komisji Europejskiej w obliczu kryzysu energetycznego.
  • Tym jak firmy mogą przejść na zieloną energię – możliwości rynku energii, modele zakupowe, rodzaje umów cPPA.
  • Wpływie cen energii i polityki klimatycznej UE na konkurencyjność polskich producentów.
  • Systemach OZE dla przemysłu, czyli jak je zaplanować i zrealizować z głową.
  • Energetyce wiatrowej w Polsce, jaki jest aktualny stan i w jakim kierunku podąża.
  • Zmianach regulacji UE z zakresu ESG, które przyśpieszają przechodzenie firm na zieloną energię.
  • Wyborze technologii jako kluczowego znaczenie dla długoterminowych wyników finansowych komercyjnych systemów PV.
  • Tym co wpływa na przechodzenie firm na zieloną energię – kryteria ESG, regulacje UE, możliwość finansowania inwestycji oraz bieżącej działalności.
  • PPA we współpracy z bankami i nie tylko.

 Lunch odbędzie się w dn. 11 października 2022 r. w Dolnośląskim Parku Innowacji i Nauki we Wrocławiu (ul. Kwiatkowskiego 4) w godz. 9:30 – 15:30 w budynku Dolnośląskiego Centrum Druku 3D.

Obiekt zlokalizowany jest w południowej części Wrocławia – Oporów, przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4 (GPS: N 51 04’22”, E 16 57’16”), w sąsiedztwie A4 i A8 oraz dwóch arterii miasta – ul. Grabiszyńskiej i Karkonoskiej/ Powstańców Śląskich. Do Parku została przedłużona linia autobusu nr 319.

 

Brak opisu obrazka

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie swojego udziału. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy uczestników.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10.10.2022 r. na adres:

Osoby, które się zarejestrują, otrzymają wiadomość potwierdzającą uczestnictwo w spotkaniu oraz szczegóły dotyczące agendy.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panem Piotrem Cichoniem, t. +48 609 050 118, e.

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy