Zaproszenie na webinarium Odpowiedzialność osobista kadry zarządzającej – w jaki sposób system compliance pomaga efektywnie zarządzać takim ryzykiem”_18.11.22

Data wydarzenia: 18/11/2022

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Prawną Wilczyński Milczanowski i Partnerzy zaprasza na webinarium prowadzone w ramach cyklu pn. :

Jesień z compliance ”

 

 

„Odpowiedzialność osobista kadry zarządzającej – w jaki sposób system compliance pomaga efektywnie zarządzać takim ryzykiem?”

 

 

które odbędzie się 18 listopada 2022 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

Podczas dotychczasowych webinariów z cyklu „Jesień z compliance” rozmawialiśmy głównie o wymogach wynikających z nadchodzącej ustawy o ochronie sygnalistów.

Rola compliance nie ogranicza się jednak wyłącznie do obsługi zgłoszeń o nieprawidłowościach. Jednym z kluczowych zadań jest również wdrażanie narzędzi wspierających zarządzanie ryzykiem odpowiedzialności osobistej kadry zarządzającej.

Podczas kolejnego webinarium w ramach jesiennego cyklu opowiemy o najczęściej spotykanych zagrożeniach prawnych w zakresie decyzji podejmowanych przez menedżerów w codziennej działalności. Skupimy się na praktycznym poznaniu zasad przypisywania odpowiedzialności kadrze zarządzającej oraz na tym, w jaki sposób efektywnie działający system compliance pomaga takie ryzyka minimalizować.

Przewidujemy bogate case study. Każde zagadnienie zilustrujemy konkretnymi przykładami.

 

Agenda:

 

1. Odpowiedzialność osobista za decyzje w biznesie – jakie obszary wyróżniamy?

 

  • Odpowiedzialność karna i karnoskarbowa
  • Odpowiedzialność cywilna
  • Odpowiedzialność administracyjna

 

2. Kto w organizacji ponosi odpowiedzialność za operacyjne decyzje w biznesie?

 

  • Jakie stanowiska i kiedy są narażone na ryzyko, czyli od prezesa zarządu, przez księgowość i finanse, po HR, produkcję i handel – kiedy i za co odpowiadamy?
  • Jakie zagrożenia spotyka się najczęściej?

 

3. Jakie są zasady ponoszenia odpowiedzialności osobistej i od czego zależy zagrożenie w konkretnym przypadku?

 

4. W jaki sposób system compliance wspiera zarządzenie ryzykiem odpowiedzialności osobistej?

 

Jakie narzędzia compliance służą zmniejszaniu ryzyka?

Jak je efektywnie wdrożyć?

Należyta staranność – co właściwie oznacza i jak możemy ją wykazać?

 

Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych – co zmieniło się od 13 października w zakresie należytej staranności wymaganej od członków zarządu i jak wpływa to na odpowiedzialność i zadania innych osób?

 

 

Nasi eksperci:

 

Adwokat Salwador Milczanowski | Wilczyński Milczanowski i Partnerzy:

14 lat doświadczenia, specjalizuje się w zagadnieniach prawa karnego gospodarczego (tzw. business crime) oraz compliance, w szczególności w: budowaniu i zarządzaniu systemami zgłoszeń od sygnalistów, prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających, wdrażaniu polityk antykorupcyjnych oraz wymogów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT).

 

Adwokat Mateusz Wilczyński | Wilczyński Milczanowski i Partnerzy:

16 lat doświadczenia w doradztwie prawnym na rzecz największych przedsiębiorców w regionie, w tym dla firm z kapitałem amerykańskim, japońskim, francuskim czy szwedzkim.  Zajmuje się m.in. prawem karnym gospodarczym, compliance oraz bieżącą obsługą prawną dużych przedsiębiorców, w szczególności w zakresie (i) prawa pracy, (ii) prawa handlowego, (iii) umów w obrocie gospodarczym, (iv) sporów sądowych i ochrony danych osobowych.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy