Zaproszenie na webinarium pn. „SSE i USL: porty, nowe bieguny rozwoju” w dn. 08.11.2022 r.

Data wydarzenia: 08/11/2022 10:30 - 12:30

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Strefa Eksportera w imieniu organizatora ma przyjemność zaprosić Państwa na webinarium w dn. 8 listopada br. o godz. 10:30 z zakresu funkcjonowania włoskich Specjalnych Stref Ekonomicznych, którego szczegóły i program w języku wyłącznie włoskim znajdziecie Państwo poniżej.

 

💻 To bezpłatne spotkanie online, będzie nadawane z Neapolu wyłącznie w języku włoskim. Wydarzenie organizowane jest przez Bank Intesa SanPaolo.

 

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się wysyłając mail w języku angielskim na adres: i otrzymując potwierdzenie z linkiem do uczestnictwa.

 

 

🗺💼 Po wydarzeniu, będzie organizowane międzynarodowe roadshow w celu promowania i wspierania kontaktów biznesowych pomiędzy SSE a inwestorami zagranicznymi. Planowany termin to 1Q23. W tym kontekście uczestnictwo w wydarzeniu w dniu 8 listopada położy podwaliny pod spotkania kluczowych ludzi biznesu, które następnie ułatwią dalsze dyskusje bezpośrednio już za granicą Włoch.

 

 

Konferencja pn. „SSE i USL: porty, nowe bieguny rozwoju”, jest okazją do dialogu i dyskusji na temat możliwości, jakie dają włoskie Specjalne Strefy Ekonomiczne i Uproszczone Strefy Logistyczne.

 

🏭 SSE i USL stanowią dwa ważne motory wzrostu dla portów i całego krajowego systemu produkcyjnego Włoch, również w świetle niedawnego przepisu Ministerstwa ds. Spójności Terytorialnej Południa Włoch, który ujednolica Rozporządzenie, przyspieszając jego wdrożenie oraz możliwość przyciągnięcia zagranicznych przedsiębiorstw i inwestycji na włoskie terytoria.

 

🛳 W konferencji, otwartej przez Dyrektora Regionalnego Kampanii Kalabrii i Sycylii, Pana Giuseppe Nargi, udział wezmą reprezentanci SSE, a także stowarzyszenia branżowe, władze portowe i armatorzy. Przedmiotowy temat zostanie omówiony w ramach dwóch okrągłych stołów: pierwszy poświęcony możliwościom, jakie oferują włoskie SSE i USL dla odnowienia systemu portowego i lokalnej gospodarki; drugi skupi się natomiast na roli przedsiębiorstw i finansów we wspieraniu podmiotów na rzecz rozwoju gospodarki morskiej.

 

🤝 Rozmowy poprowadzi Prezes Intesa Sanpaolo oraz Gian Maria Gros-Pietro.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących wydarzenia proszę o kontakt z p. Aleksandrą Leoncewicz z PAIH.

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy