Zaproszenie na webinarium. Wpływ sankcji międzynarodowych na prowadzenie biznesu-jak zarządzić tym ryzykiem?

Data wydarzenia: 17/05/2023 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelariami Prawnymi Wilczyński Milczanowski i Partnerzy oraz R-P-B Legal zaprasza na webinarium pn. :

 

„Wpływ sankcji międzynarodowych na prowadzenie biznesu – jak zarządzić tym ryzykiem?”

17 maja 2023 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

W ciągu ostatnich 14 miesięcy Unia Europejska wprowadziła 10 pakietów sankcji związanych z agresją Rosji na Ukrainę. Sprawiło to, że regulacje sankcyjne stały się tematem, który powinna brać pod uwagę każda organizacja w ramach oceny ryzyka biznesowego.

Aby działać zgodnie z przepisami, nie wystarczy sprawdzać, czy na listę sankcyjną wpisano naszego kontrahenta. Niezbędne jest poznanie jego struktury własnościowej i ocena, czy nie jest on pośrednio lub bezpośrednio kontrolowany przez inne sankcjonowane podmioty.

Podczas webinarium przybliżymy praktyczne aspekty takiej weryfikacji. Pokażemy ciekawe case study i opowiemy o narzędziach wykorzystywanych w tego typu procesach.

Usłyszycie Państwo również, jakie ryzyka wiążą się z naruszeniem ograniczeń sankcyjnych. Jest to o tyle istotne, że będący w przygotowaniu 11 pakiet ma kłaść szczególny nacisk na weryfikację przestrzegania dotychczasowych regulacji.

 

Agenda:

  1. Wprowadzenie do tematyki sankcji – kto, jak i po co nakłada sankcje?
  2. Jak sankcje wpływają na import i eksport towarów – sankcje przedmiotowe.
  3. Weryfikacja kontrahentów pod kątem sankcji – sankcje indywidualne.
  4. Co może grozić w przypadku naruszeń? – ryzyka związane z naruszeniem przepisów sankcyjnych.
  5. Co zrobić, żeby się zabezpieczyć? – sposoby mitygacji ryzyka.

 

Nasi eksperci:

Salwador Milczanowski | Wilczyński Milczanowski i Partnerzy:

Adwokat z 14 letnim doświadczeniem, specjalizuje się w zagadnieniach prawa karnego gospodarczego (tzw. business crime) oraz compliance, w szczególności w: budowaniu i zarządzaniu systemami zgłoszeń od sygnalistów, prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających, wdrażaniu polityk antykorupcyjnych oraz wymogów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT).

 

Jakub Dydak | R-P-B Legal:

Specjalizuje się w obszarze compliance ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa w zakresie sankcji międzynarodowych, sposobów weryfikacji kontrahentów oraz wdrażaniu wymogów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) oraz przeciwdziałania korupcji.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy