Zaproszenie na webinarium WSSE i Sendero Tax & Legal – ZMIANY W PRAWIE SPÓŁEK. Praktyczny przewodnik po jesiennych zmianach 2022

Data wydarzenia: 04/10/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Sendero Tax & Legal zaprasza na bezpłatne webinarium: ZMIANY W PRAWIE SPÓŁEK. Praktyczny przewodnik po jesiennych zmianach 2022, które odbędzie się 4 października br. o godzinie 10:00.

 

Uczestnikom webinaru przybliżymy w prosty i przystępny sposób najważniejsze zmiany w Kodeksie spółek handlowych, które wchodzą w życie już 13 października 2022 r. Uczestnik dowie się, które z tych zmian spółki z o.o. i spółki akcyjne muszą wdrożyć obowiązkowo, a które z nich warto wprowadzić.

Skupiamy się na praktycznym wymiarze nowelizacji, bazując na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w pracy z naszymi Klientami. Wiemy, jak wygląda funkcjonowanie spółek od kuchni. Znamy problemy związane z zarządzaniem i nadzorowaniem spółek. Podpowiemy więc, jak w najmniej uciążliwy sposób wdrożyć nadchodzące zmiany. Uczestnicy znajdą również odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć się przed kradzieżą spółek oraz co właściwie dla spółek oznacza poszerzenie katalogu przestępstw, za które nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem członkowie organu, likwidatorzy i prokurenci.

Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które zarządzają spółkami, nadzorują ich pracę lub doradzają odpowiednim organom w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że szkolenie zainteresuje zarówno Członków Zarządów, Rad Nadzorczych, Prokurentów, Dyrektorów, Menadżerów jak i pracowników działów prawnych oraz compliance. 

 

 Agenda:
1. Nowe przestępstwa. Sprawdź zanim zostaniesz sprawdzony.
2. Newsletter jako zabezpieczenie przed kradzieżą spółki.
3. Zarząd. Więcej papierkowej roboty.
4. Rada Nadzorcza. Więcej uprawnień = większa odpowiedzialność.
5. Business Judgment Rule. Czyli jak działać, aby nie ponieść odpowiedzialności?
6. Matko jedyna! Znowu te procedury…

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Anna Skowron – Partner w Sendero Tax & Legal, radca prawny

W zakresie jej zainteresowania pozostaje prawo korporacyjne i cywilne. Doradza Klientom w kwestiach bieżących i w skomplikowanych transakcjach. Ma duże doświadczenie w lokowaniu inwestycji zagranicznych w Polsce, w tym w specjalnych strefach ekonomicznych. Udziela swoim Klientom wsparcia w procesach identyfikacji beneficjentów rzeczywistych, pomaga przy rejestracjach i zgłoszeniach do KRS, RDF, CRBR. Przygotowuje i pomaga we wdrożeniu projektów restrukturyzacyjnych, zapewniając dostosowanie biznesów swoich Klientów do zmieniającego się otoczenia prawnego i dbając o ograniczanie odpowiedzialności tych Klientów. Doradza przy procesach mających na celu dokapitalizowanie spółek, opracowuje prospekty emisyjne, udziela wsparcia przy pozyskiwaniu grantów na nowe inwestycje. W ostatnich latach była odpowiedzialna za kilka dużych przekształceń znanych firm. Przeprowadza szkolenia z zakresu prawa gospodarczego. Do grona jej Klientów należą zarówno duże międzynarodowe przedsiębiorstwa (najczęściej produkcyjne), jak i mniejsze lokalne firmy (w tym biznesy rodzinne).

Dagmara Rajca-Erd – radca prawny w Sendero Tax&Legal

Doradza Klientom Sendero Tax & Legal w sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz cywilnego. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców – w tym m.in. opracowuje i analizuje umowy, regulaminy, pomaga w rejestracjach i zgłoszeniach do KRS, RDF, CRBR oraz identyfikacji beneficjentów rzeczywistych. Doradza zarządom spółek w bieżącym prowadzeniu działalności. Do jej zainteresowań należy także prawo pracy oraz kontrakty i transakcje handlowe. Doświadczenie zdobyła świadcząc usługi na rzecz dużych, średnich i małych przedsiębiorstw (także jako in-house lawyer), w tym przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym.

Piotr Szymczyk – radca prawny Sendero Tax & Legal

Doradza Klientom Sendero Tax & Legal w sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz cywilnego. Pomaga zarządom spółek w bieżącym prowadzeniu działalności, w tym w sprawach korporacyjnych obejmujących m.in. przygotowywanie protokołów zgromadzeń organów spółki, regulaminów ich funkcjonowania oraz innych procedur wewnętrznych spółek. W zakresie jego zainteresowania pozostaje prowadzenie procesów sądowych oraz doradzanie przy transakcjach handlowych. Doświadczenie zdobył pracując w renomowanych kancelariach prawniczych na terenie Wrocławia, obsługujących w szczególności Klientów korporacyjnych.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy