Zaproszenie na webinarium – WSSE i TLA – Espresso Podatkowo-Prawne z TLA

Data wydarzenia: 20/09/2022 10:00 - 11:30

Brak opisu obrazka

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z kancelarią TLA ma przyjemność zaprosić na cykl bezpłatnych spotkań pt. Espresso Podatkowo-Prawne z TLA.

Spotkania będą miały na celu przybliżenie najistotniejszych kwestii prawno-podatkowych, z którymi już w ostatnim kwartale 2022 r. będą mierzyć się przedsiębiorcy.

Zaplanowaliśmy spotkania w formule stacjonarnej jak i webinarowej.

 

Pierwszy webinar z cyklu Espresso odbędzie się 20 września br. o godzinie 10:00 a tematem spotkania będą Aktualności w orzecznictwie i interpretacjach dotyczące PSI/SSE.

 

Agenda:

  • rozliczenie straty w związku z podejściem projektowym;
  • zmiana stawek amortyzacyjnych wstecz (wyrok NSA) – przyśpieszenie konsumpcji pomocy publicznej;
  • przegrana organów przed NSA w odniesieniu do podejścia projektowego (wyrok NSA) – jakie może mieć znaczenie na przyszłość?
  • zmiana rozmiaru przedsiębiorcy, a współczynnik intensywności (interpretacja);
  • kwestionowanie infrastruktury okołoprodukcyjnej jako koszt kwalifikowany także w całkiem nowym zakładzie (niekorzystna interpretacja);
  • rozliczenie faktoringu w PSI (interpretacja);

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Krzysztof KoniewskiPartner w Kancelarii TLA

licencjonowany doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w takich firmach jak Roedl & Partner, PwC, Deloitte. Pełniąc funkcje menedżerskie był odpowiedzialny za zespół German Desk, ukierunkowany na obsługę klientów niemieckojęzycznych. Rozwijając specjalizację w zakresie podatków pośrednich, skutecznie i z wieloma sukcesami doradzał klientom również w zakresie podatków dochodowych. Krzysztof na konto swoich osiągnięć zawodowych może zapisać w szczególności bardzo wysoką skuteczność w sporach z organami podatkowymi oraz wdrożenie u klientów wielu rozwiązań istotnie poprawiających strukturę rozliczeń podatkowych.

Maciej Kubica – Radca Prawny

radca prawny, ale z wykształcenia także ekonomista. Interdyscyplinarne przygotowanie zawodowe umożliwia mu kompleksową realizację projektów związanych z szeroko pojętymi przekształceniami i zmianami organizacyjnymi polegającymi na tworzeniu nowych struktur prawnych. Wspiera klientów działających w specjalnych strefach ekonomicznych, jak również dopiero ubiegających się o korzystanie z pomocy publicznej. Prowadząc spory z organami podatkowymi poszukuje nieszablonowych rozwiązań.

 

REJESTRACJA

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy