Zaproszenie na webinarium_ Zwolnienie strefowe w Polskiej Strefie Inwestycji 2023 – omówienie najważniejszych aspektów prawnych i podatkowych_18.09.2023 r.

Data wydarzenia: 18/09/2023 10:00 - 11:00

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Staniek & Partners zaprasza na bezpłatne webinarium: 

 

Zwolnienie strefowe w Polskiej Strefie Inwestycji 2023- omówienie najważniejszych aspektów prawnych i podatkowych.

18 września 2023 r. od 10:00 do 11:00.

 

 

Od 1 stycznia 2023 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji. Regulacja – wbrew pierwotnym założeniom – nie stanowi wyłącznie doprecyzowania dotychczasowych przepisów, ale znacząco zmodyfikowała podstawowe zasady korzystania ze zwolnienia strefowego.

 

Agenda spotkania:

W trakcie webinaru eksperci omówią najważniejsze regulacje nowego rozporządzenia strefowego, w tym dotyczące m.in.:

  1. zakresu podmiotów objętych nowym rozporządzeniem,
  2. rodzajów działalności objętych wsparciem,
  3. preferencji co do uzyskania wsparcia przez określone działalności,
  4. kryteriów jakościowych i ilościowych związanych z uzyskaniem decyzji o wsparciu,
  5. ustalenia momentu rozpoczęcia inwestycji,
  6. kwalifikowalności kosztów inwestycji, w tym kosztów leasingu finansowego czy najmu/dzierżawy gruntów, budynków i budowli.

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Krzysztof Staniek

Doktor nauk prawnych, radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Współzałożyciel marki Staniek & Partners – Law for Industry. Przez kilkanaście lat jako prezes zarządu oraz dyrektor zarządzający kierował dużymi holdingami spółek z branży produkcyjnej. Na bieżąco zajmował się prawnymi i podatkowymi wyzwaniami związanymi z działalnością produkcyjną zarządzanych przez siebie spółek, zarówno na terenie UE jak i poza nią. Doświadczenie w biznesie łączy z praktyką prawniczą – przeprowadził szereg procesów inwestycyjnych oraz restrukturyzacyjnych, a także kierował przebiegiem budowy zakładów produkcyjnych. Realizował skomplikowane transakcje przejęć i łączenia spółek. Z powodzeniem negocjował umowy na wszystkich kontynentach. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie podatkowym, zarówno w kwestiach bieżących jak i operacyjnych dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstw. Dysponuje szerokimi kompetencjami potrzebnymi do przeprowadzania strategicznych optymalizacji podatkowych. Od wielu lat współpracuje z biurem biegłych rewidentów. Zrozumienie biznesu i problemów praktyki nie przeszkadza mu w rozwijaniu pasji naukowej.

Maria Tsima

Doktorant w Katedrze Prawa Finansowego Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwent Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na tym samym wydziale skończyła drugi kierunek – Ekonomię. W Kancelarii – jako prawnik – przygotowuje umowy, pisma procesowe, kompleksowe opinie dla podmiotów gospodarczych w języku polskim i angielskim. Zdobyła wieloletnie doświadczenie w projektach dla polskich i zagranicznych klientów. Posiada interdyscyplinarną wiedzę prawniczą, pozwalającą na zidentyfikowanie i opracowanie rozwiązań dopasowanych do biznesowego profilu klienta. Swoje doświadczenie zawodowe łączy z działalnością naukową. Posiada doświadczenie dydaktyczne zdobywane na salach Uniwersytetu Wrocławskiego. Regularnie uczestniczy w branżowych konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Autorka publikacji o charakterze naukowym i branżowym. Udziela komentarzy dla Dziennika Gazeta Prawna. Pisze artykuły dla Rzeczpospolitej.

Weronika Nazarkiewicz

Licencjonowany doradca podatkowy. Absolwentka kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej samej uczelni w ramach Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego skończyła także drugi kierunek, tj. samorząd terytorialny i polityka regionalna. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2018 r. pracując w renomowanych warszawskich kancelariach prawno-podatkowych, w tym także w dziale postępowań podatkowych w firmie tzw. „wielkiej czwórki”. Posiada kompetencje związane z różnymi obszarami prawa (prawo podatkowe, prawo spółek handlowych, prawo cywilne). Na co dzień w kancelarii zajmuje się bieżącą obsługą prawno-podatkową klientów. Autorka publikacji dla Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej czy Infor.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy