Zaproszenie na webinarium_WSSE_Ustawa o ochronie sygnalistów na ostatniej (?)prostej 13.09.22

Data wydarzenia: 13/09/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelariami Prawnymi Wilczyński Milczanowski i Partnerzy oraz R-P-B Legal zaprasza na webinarium prowadzone w ramach cyklu pn. : Jesień z compliance ”

 

 

„Ustawa o ochronie sygnalistów na ostatniej (?) prostej”

 

 

które odbędzie się 13 września 2022 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

Prace nad projektem ustawy o ochronie tzw. sygnalistów wyraźnie przyspieszyły w ostatnim czasie. Opublikowany po raz pierwszy w 2021 r. projekt uległ dotąd wielu zmianom. Ostatnie z nich pokazują, że prace legislacyjne wyraźnie zbliżają się do końca i wkrótce ustawą zajmie się Sejm.

 

Przedsiębiorców czekają konkretne obowiązki i sankcje za ich naruszenie. Nowe wymogi w pierwszej kolejności obejmą podmioty zatrudniające co najmniej 250 pracowników oraz niektóre spółki niezależnie od poziomu zatrudnienia.

 

Praktyka w budowaniu systemów whistleblowingowych pokazuje, że spotkamy się z wieloma praktycznymi problemami, m.in. związanymi z pogodzeniem wymogów polskiej ustawy z oczekiwaniami grup kapitałowych, ochroną danych osobowych oraz z komunikacją nowych rozwiązań pracownikom spółki.

 

Podczas webinarium opowiemy nie tylko o formalnych wymogach, ale przede wszystkich o tym, jakie czekają nas wyzwania i jak sobie z nimi praktycznie poradzić.

 

Agenda:

 

1.Status prac legislacyjnych – co się zmieniło, czego i kiedy należy się spodziewać?

 

2.Kogo obejmą nowe wymogi?

 

3.Co dokładnie należy wdrożyć?

 

  • Obowiązkowa procedura – co musi, a co może zawierać?
  • Formalny tryb wdrożenia – jak podejść do konsultacji z pracownikami?

 

4.Co czeka spółkę po wdrożeniu procedury?

 

  • Działania następcze – czym są, kto je prowadzi i jak prawidłowo rozpatrzyć zgłoszenie?
  • Co właściwie oznacza ochrona sygnalisty?
  • Obowiązkowy system zachęt dla sygnalistów – jak się w tym odnaleźć?

 

5.Dane osobowe w świetle nadchodzących zmian – co musimy wiedzieć i jak sobie poradzić w praktyce z nowym procesem przetwarzania?

 

6.Praktyczne wyzwania, czyli:

 

  • Lokalne wymogi a rozwiązania grup kapitałowych – jak znaleźć złoty środek?
  • Dlaczego musimy zachęcać pracowników do zgłoszeń?
  • Szkolenia i kampanie informacyjne – dlaczego staną się niezbędne?

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Salwador Milczanowski | Wilczyński Milczanowski i Partnerzy:

 

Adwokat z 14 letnim doświadczeniem, specjalizuje się w zagadnieniach prawa karnego gospodarczego (tzw. business crime) oraz compliance, w szczególności w: budowaniu i zarządzaniu systemami zgłoszeń od sygnalistów, prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających, wdrażaniu polityk antykorupcyjnych oraz wymogów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT).

Kontakt: s.milczanowski@wmlaw.pl

 

Mateusz Wilczyński | Wilczyński Milczanowski i Partnerzy:

 

Adwokat z 16 letnim doświadczeniem w doradztwie prawnym na rzecz największych przedsiębiorców w regionie, w tym dla firm z kapitałem amerykańskim, japońskim, francuskim czy szwedzkim.  Zajmuje się m.in. prawem karnym gospodarczym, compliance oraz bieżącą obsługą prawną dużych przedsiębiorców,

w szczególności w zakresie (i) prawa pracy, (ii) prawa handlowego, (iii) umów w obrocie gospodarczym, (iv) sporów sądowych i ochrony danych osobowych.

Kontakt: m.wilczynski@wmlaw.pl

 

Michał Kluska | R-P-B Legal:

 

Adwokat z 14 letnim doświadczeniem, Prezes Zarządu i jeden z założycieli Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych. Specjalizuje się w obszarze ochrony danych osobowych (w tym w projektach związanych z ułożeniem międzynarodowego transferu danych osobowych w grupach kapitałowych), prywatności, nowych technologii, Internetu, usług online, reklamy i e-commerce. Doradza przede wszystkim branży finansowej, FMCG, online i produkcja/przemysł, a także healthcare. Realizuje badania DD i VDD w obszarach ochrona danych osobowych oraz IP/TMT.

Kontakt: mkluska@rpblegal.pl

 

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Przejdź do formularza kontaktowego Ikona koperty