Zaproszenie – Podatek u źródła (WHT) – stary podatek, nowe problemy – webinar

Data wydarzenia: 30/11/2023 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Sendero Tax & Legal  zaprasza na webinarium Podatek u źródła (WHT) – stary podatek, nowe problemy, które odbędzie się 30 listopada 2023 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 

To już trzecie spotkanie w ramach cyklu pt.: Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal.

OPIS WEBINARU

Podatek u źródła zawsze sprawiał problemy przedsiębiorcom. W ostatnich latach WHT nabiera jednak szczególnego znaczenia i staje się jednym z głównych obszarów zainteresowania organów podatkowych. W wyniku wielokrotnych zmian przepisów od 2019 w zakresie WHT rozliczanie tego podatku wymaga znacznie więcej pracy i czujności niż kiedyś. Największe problemy sprawiają przede wszystkim kwestie związane ze stosowaniem mechanizmu pay & refund, weryfikacją rzeczywistego właściciela i dochowywaniem należytej staranności. Przy tym ani organy podatkowe, ani nawet sądy, nie ułatwiają stosowania zmieniających się regulacji dotyczących WHT, prezentując ich niejednolitą wykładnię. Opublikowany w ostatnich tygodniach projekt objaśnień również nie odpowiada na potrzeby biznesu. Podczas webinaru opowiemy o najczęstszych problemach spotykanych przy rozliczaniu WHT. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby zmagające się z wypełnianiem obowiązku w podatku u źródła, odpisujące w imieniu spółek oświadczenia o stosowaniu preferencji w podatku u źródła (WH-OSC) oraz zainteresowane tematyką WHT.

 

AGENDA

  1. Ewolucja podatku u źródła w ostatnich latach
  2. Mechanizm pay & refund
  3. Rzeczywisty właściciel i rzeczywista działalność gospodarcza
  4. Należyta staranność w WHT
  5. Koncepcja look-through approach
  6. Wypełnianie oświadczeń WH-OSC
  7. Zapowiedzi dalszych zmian w podatku u źródła

 

Spotkanie poprowadzI dla Państwa:

Adam Wnuk

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług – w tym w prowadzeniu rozliczeń zagranicznych Klientów na gruncie tego podatku (VAT compliance) i tematyce Jednolitych Plików Kontrolnych – podatkiem akcyzowym oraz wybranymi kwestiami z zakresu CIT i PIT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również m.in.: przygotowywanie opinii i komentarzy podatkowych oraz sporządzanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, odwołań, skarg do sądów administracyjnych i innych pism w imieniu Klientów, udział w sporach z administracją podatkową, w tym w ramach postępowań sądowo-administracyjnych, przeprowadzanie audytów (przeglądów) podatkowych, prowadzenie sprawozdawczości w ramach systemu Intrastat (Intrastat Compliance), kwestie związane z obsługą Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC), w tym podsystemów Intrastat i EMCS.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/podatek-u-zrodla-wht-stary-podatek-nowe-problemy/register?_gl=1*3ghq66*_ga*MTEyMjY3OTI5MC4xNjk1Mjg4NDU1*_ga_K7H94QHX99*MTcwMDIxMzc5Ni4xMzAuMS4xNzAwMjE4MjU4LjMyLjAuMA

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy