Zaproszenie – Praktyczne aspekty rozliczeń w podatku od nieruchomości – podstawy, wybrane problemy oraz wpływ najnowszego orzecznictwa sądów – webinar

Data wydarzenia: 16/11/2023 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z KPMG zaprasza na webinarium Praktyczne aspekty rozliczeń w podatku od nieruchomości – podstawy, wybrane problemy oraz wpływ najnowszego orzecznictwa sądów, które odbędzie się 16 listopada 2023 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

 

W trakcie szkolenia eksperci KPMG omówią najważniejsze zagadnienia odnoszące się do podatku od nieruchomości, w tym m.in. zasady rozliczania poszczególnych obiektów na przykładach, prawidłowe wypełnianie deklaracji na podatek od nieruchomości wraz z załącznikami. Dodatkowo w trakcie spotkania omówione zostaną najczęściej popełniane błędy w rozliczeniach podatku od nieruchomości wraz ze wskazówkami, jak zminimalizować ryzyko ich powstania. Istotnym aspektem webinaru będą również najnowsze koncepcje w orzecznictwie sądów administracyjnych i konstytucyjnych oraz ich wpływ na zakres przedmiotowy opodatkowania podatkiem od nieruchomości, a także nadchodzący od 2024 r. znaczny wzrost stawek podatkowych podatku od nieruchomości.

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Agnieszka Przeorek, Dyrektor w dziale doradztwa podatkowego w KPMG w Polsce, doradca podatkowy

Agnieszka dołączyła do KPMG w 2008 roku. Agnieszka jest ekspertem w zakresie doradztwa „compliance” i procesowym podejściu do funkcji podatkowej w przedsiębiorstwie (również w przypadku przedsiębiorstw działających w Specjalnej Strefie Ekonomicznej / Polskiej Strefie Inwestycji). Jej doświadczenie obejmuje zarówno podatki dochodowe (CIT, PIT), jak i podatki obrotowe (VAT). Agnieszka w swojej codziennej działalności dba o interesy podatników z kapitałem polskim, jak i zagranicznym. Agnieszka reprezentuje również klientów w licznych postępowaniach podatkowych oraz w kontaktach z organami skarbowymi, np. w zakresie wniosków interpretacyjnych czy nadpłatowych.

 

Ewa Kozak-Tomaszewska, Manager w dziale doradztwa podatkowego w KPMG w Polsce, doradca podatkowy

Ewa dołączyła do KPMG w 2019 roku. Dzięki bogatemu doświadczeniu obejmującemu zarówno doradztwo podatkowe, jak i rachunkowość, specjalizuje się przede wszystkim w tematyce związanej z podatkami dochodowymi oraz VAT. Realizuje projekty obejmujące m.in. przeglądy podatkowe, bieżące wsparcie w rozliczeniach podatkowych, weryfikację kalkulacji podatkowych (CIT i VAT) oraz wdrażanie ulg podatkowych. Jej doświadczenie obejmuje również liczne projekty z zakresu podatków i opłat lokalnych oraz związanych z realizacją nowych inwestycji dla klientów z różnych branż – energetycznej, budowlanej, produkcyjnej. Ponadto posiada bogate doświadczenie w obszarze postępowań podatkowych i sądowych dotyczących różnych podatków.

 

Tomasz Ficek, Senior Consultant w dziale doradztwa podatkowego w KPMG w Polsce, doradca podatkowy

Tomasz dołączył do KPMG w 2022 roku. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem podatków i opłat lokalnych oraz realizacji nowych inwestycji. Zajmuje się bieżącym doradztwem dla klientów z różnych sektorów przemysłu i usług – m.in. z branży energetycznej, produkcyjnej, chemicznej. W przeszłości zajmował się również doradztwem prawnopodatkowym na rzecz jednostek samorządu terytorialnego w zakresie podatku od nieruchomości. Wyróżnia się szerokim doświadczeniem odnoszącym się do podatkowych aspektów zarządzania majątkiem przedsiębiorstw oraz prowadzenia postępowań podatkowych oraz sądowo-administracyjnych.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/praktyczne-aspekty-rozliczen-w-podatku-od-nieruchomosci-podstawy-problemy-orzecznictwa-sadow/register?_gl=1*emwxxh*_ga*MTEyMjY3OTI5MC4xNjk1Mjg4NDU1*_ga_K7H94QHX99*MTY5OTI2NDYyNy4xMDIuMS4xNjk5MjY3Mzc3LjUyLjAuMA

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy