Zaproszenie – VAT – podsumowanie 2023 r. – zmiany w przepisach i wybrane orzecznictwo – webinar

Data wydarzenia: 08/12/2023 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią TLA zaprasza na webinarium „VAT – podsumowanie 2023 r. – zmiany w przepisach i wybrane orzecznictwo”, który odbędzie się 8 grudnia 2023 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 

Agenda:

Zmiany od 1 lipca 2023 r.

  • Mały podatnik – zwiększenie limitu
  • WDT – okres deklamowania,
  • Faktura przy WNT a VAT naliczony
  • Kurs waluty przy fakturach korygujących,
  • Sprzedaż mieszana i proporcjonalne odliczenie VAT
  • Zmiany w zakresie odpowiedzialności solidarnej podatnika,

Zmiany od 1 września 2023 r.

  • Zmiany w fakturowaniu zaliczek

Wybrane orzeczenia w zakresie VAT:

  • Dokumenty potwierdzające eksport
  • Transakcja z fałszywym nabywcą

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Magdalena Jastrowicz-Sury, Menadżer w Kancelarii TLA, doradca podatkowy
Związana z Kancelarią TLA od 2012 r. Od 2018 roku posiada tytuł doradcy podatkowego. Absolwentka administracji oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, skończyła również kurs kandydatów na księgowego. Menadżer skupiający się na projektach związanych z VAT, podatkiem od nieruchomości. W swojej karierze zajmuje się sprawami dot. m.in. rozliczeń międzynarodowych transakcji towarowych, VAT Compliance, obsługi podatkowej e-commerce, rozliczeń podatkowych spółek, ale także stowarzyszeń, spółdzielni i jednostek samorządu terytorialnego. Wspiera także klientów w zakresie spraw celnych i akcyzowych. Magdalena jest współautorką publikacji: „Wpływ centralizacji rozliczeń VAT na funkcjonowanie JST – Vademecum sekretarza jednostki samorządu terytorialnego” pod red. Ryszard Adam Grytner (2018), aktywnie publikuje artykuły na łamach prawo.pl.

Wiktoria Szpineta, Starszy konsultant w Kancelarii TLA
Absolwentka administracji oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Z Kancelarią TLA współpracuje od 2018 roku, początkowo odbywając praktykę, aktualnie jako konsultant podatkowy. Aktywnie dzieli się zdobytą wiedzą publikując wypowiedzi i komentarze w artykułach na łamach Prawo.pl, a artykuł, na temat transakcji łańcuchowych, którego jest współautorką pojawił się również w Rzeczpospolitej. Specjalizuje się w podatku VAT oraz odnosi w tej specjalizacji liczne sukcesy, m.in wygrana sprawa dotycząca zwrotu VAT z tytułu świadczenia złożonego. Wiktoria Szpineta jako prelegent prowadziła szkolenie „Zmiany w VAT” oraz uczestniczyła w wielu projektach obejmujących zarówno podatki dochodowe jak i podatki pośrednie takich jak: rozliczenia transakcji międzynarodowych, bieżące odliczenia VAT, obsługa podatkowa spółek oraz jednostek samorządu terytorialnego.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/vat-podsumowanie-2023-r-zmiany-w-przepisach-i-wybrane-orzecznictwo/register?_gl=1*1l8ppv0*_ga*MTEyMjY3OTI5MC4xNjk1Mjg4NDU1*_ga_K7H94QHX99*MTY5OTg4MzY2NS4xMTcuMS4xNjk5ODg0MjgyLjUxLjAuMA

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy