Zaproszenie WSSE i PCS|LITTLER. JESIENNA AKADEMIA PRAWA PRACY Z PCS|LITTLER. Testy trzeźwości po nowemu – co trzeba zrobić, aby nie narazić się na zarzut złamania przepisów?

Data wydarzenia: 09/11/2022 10:00 - 12:30

Szanowni Państwo,

 

Według badania przeprowadzonego przez PCS | Littler aż 23% respondentów chcąc zbadać trzeźwość pracowników spotkało się z odpowiedzią typu „Nie, bo RODO”. Czy pracownicy na pewno mieli rację? Czy nowe przepisy dużo zmienią w kwestii badania trzeźwości pracowników?

Aby przybliżyć Państwu nowe zasady Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler ma przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie w ramach Jesiennej Akademii Prawa Pracy z PCS | Littler pt. Testy trzeźwości po nowemu – co trzeba zrobić, aby nie narazić się na zarzut złamania przepisów?, które odbędzie się 9 listopada 2022 r. o godzinie 10:00.

 

W trakcie spotkania powiemy:
1. Czy dotychczasowe testy były legalne?
2. Kto będzie mógł testować i kto będzie mógł być testowany?
3. Jakie regulacje i dokumenty trzeba przygotować?
4. Czy pracownik będzie mógł odmówić poddania się kontroli?
5. Czy związki zawodowe będą mogły zablokować wprowadzenie kontroli?

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Karolina Kanclerz – radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzająca biurem we Wrocławiu, wybitna specjalistka w obszarze prawa pracy, która doskonale zna oraz rozumie specyfikę firm funkcjonujących w regionie. Posiada bogate doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, łącząc interdyscyplinarne doświadczenie z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Doradza w sprawach kompleksowego wsparcia działów HR, w tym dot. restrukturyzacji, zatrudniania i zwolnień wyższej kadry menadżerskiej. Jako certyfikowany Compliance Officer i szefowa praktyki compliance kancelarii monitoruje i zarządza politykami zgodności, minimalizując ryzyka klientów w tym zakresie. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie procesowe zręcznie prowadzi klientów w trakcie postępowań wyjaśniających na tle mobbingu i dyskryminacji. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na studiach MBA oraz w trakcie prelekcji na konferencjach i szkoleniach. O skomplikowanych kwestiach prawnych potrafi mówić prosto i z pasją, dlatego często zapraszana jest do mainstramowych mediów, a jej komentarze i artykuły regularnie są publikowane w prasie.

Paweł Sych – radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzający Zespołem Ochrony Danych Osobowych. Z prawem pracy związany od czasów studiów, gdzie bronił pracę w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej UJ pod kierunkiem prof. dr. hab. Krzysztofa Wojciecha Barana. Jest specjalistą w zakresie ochrony danych osobowych, zwolnień grupowych, równego traktowania w zatrudnieniu oraz relacji ze związkami zawodowymi. Ponadto zajmuje się rozwiązywaniem sporów, zarówno polubownie jak i na drodze sądowej. Wielokrotnie był prelegentem na ogólnopolskich konferencjach w zakresie ochrony danych osobowych oraz prawa pracy.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy