Zatrudnianie cudzoziemców w dobie pandemii oraz zmiany w prawie

Data wydarzenia: 18/02/2022 10:00 - 12:00

Zatrudnianie cudzoziemców w dobie pandemii oraz zmiany w prawie

18 luty 2022 r. godz. od 10.00 do 12.00

 

Agenda:

  1. Wprowadzenie
  2. Legalność pobytu w czasie pandemii Covid-19 – tymczasowe zmiany, które zostały wprowadzone w związku z ogłoszeniem na terenie Polski stanu epidemii, ich oddziaływanie na legalność pobytu cudzoziemców oraz zagadnienia z tym związane.
  3. Najnowsze interpretacje w zakresie prawa cudzoziemców – Interpretacje sądów oraz organów państwowych w zakresie zagadnień związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.
  4. Pobyt i praca cudzoziemca – odpowiedzialność pracodawcy – Omówienie zasad odpowiedzialności pracodawców, w szczególności w zakresie odpowiedzialności wykroczeniowej za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców.
  5. Nowe przepisy w zakresie oświadczeń o powierzeniu pracy – opis zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w zakresie oświadczeń o powierzeniu pracy.
  6. Podsumowanie

 

Nasz ekspert:

Brak opisu obrazka

Wojciech Górski – aplikant adwokacki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych w zakresie prawa pracy, prawa zobowiązań oraz prawa umów. Doświadczenie zdobywał w jednych z największych kancelarii we Wrocławiu oraz Warszawie, dzięki temu zajmował się również obsługą prawną podmiotów notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Świadczy usługi prawne w zakresie indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy, procesów pracowniczych oraz prawa umów. Posiada również doświadczenie w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych oraz compliance.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

 

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy