Zmiany w podatkach – „Nowy Ład”

Data wydarzenia: 01/12/2021 10:00 - 11:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią TLA zaprasza na bezpłatne webinariumZmiany w podatkach – „Nowy Ład”, które odbędzie się 1 grudnia 2021 r. w godz. od 10:00 do 11:30.

Agenda spotkania:
1. Zmiany w PIT i składce zdrowotnej:
– zwiększenie kwoty wolnej od podatku i podniesienie progu podatkowego,
– nowa ulga dla pracowników,
– składka zdrowotna,
– zmiana w ryczałtach w z związku z wykorzystywaniem samochodów służbowych.
2. Zmiany w CIT:
– podatek minimalny,
– zawężenie zakresu zwolnienia do podejścia „projektowego”,
– zmiany w zakresie TP – uwagi ogólne,
– art.15c (cienka kapitalizacja),
– WHT.
3. Zmiany w VAT:
– grupy VAT,
– opodatkowanie VAT dla instytucji finansowych,
– promowanie płatności bezgotówkowych.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Krzysztof Koniewski
Partner w Kancelarii TLA, licencjonowany doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w takich firmach jak Roedl & Partner, PwC, Deloitte. Pełniąc funkcje menedżerskie był odpowiedzialny za zespół German Desk, ukierunkowany na obsługę klientów niemieckojęzycznych. Rozwijając specjalizację w zakresie podatków pośrednich, skutecznie i z wieloma sukcesami doradzał klientom również w zakresie podatków dochodowych. Krzysztof na konto swoich osiągnięć zawodowych może zapisać w szczególności bardzo wysoką skuteczność w sporach z organami podatkowymi oraz wdrożenie u klientów wielu rozwiązań istotnie poprawiających strukturę rozliczeń podatkowych

Magdalena Jastrowicz-Sury
Menadżer / Doradca podatkowy, skupiający się na projektach związanych z VAT, podatkiem od nieruchomości. W swojej karierze zajmuje się sprawami dot. m.in. rozliczeń międzynarodowych transakcji towarowych, VAT Compliance, obsługi podatkowej e-commerce, rozliczeń podatkowych spółek, ale także stowarzyszeń, spółdzielni i jednostek samorządu terytorialnego. Wspiera także klientów w zakresie spraw celnych i akcyzowych. Magdalena jest współautorką publikacji: „Wpływ centralizacji rozliczeń VAT na funkcjonowanie JST – Vademecum sekretarza jednostki samorządu terytorialnego” pod red. Ryszard Adam Grytner (2018), aktywnie publikuje artykuły na łamach prawo.pl. Związana z Kancelarią TLA od 2012 r., od 2018 roku posiada tytuł doradcy podatkowego.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Skontaktuj się z nami
w sprawie oferty
Ikona koperty