Nowe przepisy o ochronie danych osobowych

W nowym roku firmy, w których dochodzi do przetwarzania danych osobowych, będą musiały uregulować status administratorów bezpieczeństwa informacji. Spółka „INVEST-PARK” zorganizowała szkolenie poświęcone tej tematyce.

Od początku roku obowiązują przepisy, które nakładają na firmy nowe obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych i ułatwiają ich przetwarzanie. Od teraz działający w strukturach firmy administrator bezpieczeństwa informacji (ABI) będzie miał większy zakres obowiązków. Ustawa wprowadza także istotne uproszczenia w zakresie rejestracji zbiorów danych. Na kolejnym spotkaniu Klubu Menedżerów HR WSSE „INVEST-PARK” omówione zostały kwestie związane ze zmianami w ustawie o ochronie danych osobowych, a w szczególności powołania i rejestracji administratorów bezpieczeństwa, sprawozdawczości do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO), transferu danych za granice EOG.

To już VIII spotkanie Klubu, do którego należą menedżerowie i specjaliści przedsiębiorstw działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spotkania odbywają się raz na kwartał i są prowadzone w formie warsztatów i dyskusji. Tematyka wynika z aktualnych globalnych i lokalnych trendów z zakresu HR.

– Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach klubu. Jest to okazja do wymiany doświadczeń i wzbogacania wiedzy z udziałem ekspertów na tematy zasugerowane wcześniej przez członków klubu. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie – powiedział podczas spotkania Teodor Stępa, wiceprezes WSSE „INVEST-PARK”.

W drugim kwartale 2015 roku INVEST-PARK planuje kolejne spotkania Klubu poświęcone zatrudnianiu cudzoziemców.

Partnerzy