Mikroprzedsiębiorca Roku 2015

Prestiżowy tytuł „Mikroprzedsiębiorcy Roku 2015” oraz nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych otrzyma laureat plebiscytu wyróżniającego najmniejsze odsłony biznesu. To już XI edycja konkursu organizowanego przez Fundację Kronenberga przy City Bank Handlowy. Patronat nad „Mikroprzedsiębiorcą Roku” objął Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński.


Udział w konkursie mogą wziąć firmy zatrudniające mniej niż 10 pracowników , o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie. Kandydatury rozpatrywane będą w trzech kategoriach: Start, Progres oraz Senior. Kapituła plebiscytu wybierze również laureata w kategorii specjalnej – „Młody Biznes” skierowanej do przedsiębiorców poniżej 30-go roku życia, którzy osiągają sukcesy w biznesie. Zwycięzcy każdej z nich otrzymają 10 tys. złotych.

Ideą konkursu jest wyróżnienie najmniejszych firm, które z sukcesem radzą sobie na rynku, prowadząc zarówno działalność tradycyjną, jak i związaną z innowacjami. Dotychczas, w dziesięciu edycjach plebiscytu, wzięło udział ponad 2 tys. firm. 103 mikroprzedsiębiorstwa zostały nagrodzone.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 20 kwietnia. Formularz nominacyjny dostępny jest na stronie: www.mikroprzedsiebiorcaroku.pl. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się 23 czerwca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej prowadzi działalność ponad 170 firm. Około 40% to przedstawiciele małego, średniego i mikro biznesu. Sektor MŚP zainwestował przeszło 1,5 mld złotych i zatrudnia ponad 4000 pracowników.

Partnerzy