Kolejne wsparcie od wałbrzyskiej strefy

Ponad 17 tys. maseczek, blisko tysiąc litrów płynu do dezynfekcji, 22 tys. rękawiczek, półtora tysiąca kombinezonów oraz 900 przyłbic – to środki, które przekazała Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” placówkom szczególnie narażonym na zarażenie COVID-19. Artykuły ochronne zostały zakupione przez WSSE, a także przekazane spółce przez fundacje: Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Sensoria.

– Wszystkie materiały zostały rozwiezione przez naszą spółkę do blisko 20 placówek na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – mówi Piotr Sosiński, prezes wałbrzyskiej strefy. – W akcję włączył się m.in. Minister Michał Dworczyk, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, czy wicemarszałek dolnośląski Grzegorz Macko. Wsparcie trafiło m.in. do szpitali, domów pomocy społecznej, zakładów opieki zdrowotnej, ośrodków wychowawczych czy hufca ZHP – wymienia prezes.

Oprócz pomocy rzeczowej strefa wsparła również finansowo placówki przeciwdziałające COVID-19. W marcu 100 tys. złotych trafiło do pogotowia ratunkowego w Wałbrzychu i Opolu. W kwietniu z kolei strefa przekazała środki finansowe podmiotom prowadzonym przez Caritas Diecezji Świdnickiej – Centrum Wsparcia Osób Pozostających w Kwarantannie oraz Jadłodajni przy Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

– Program sponsorki wałbrzyskiej strefy został niejako przekształcony w fundusz wsparcia walki z koronawirusem. Kierujemy zatem środki finansowe do placówek, których pracownicy i wolontariusze są szczególnie narażeni na zakażenie. To ich odwaga i zaangażowanie zasługują na szczególne uznanie – podkreśla Kamil Zieliński, wiceprezes strefy.

WSSE aktywnie działa także w zakresie wsparcia przedsiębiorców. Inwestorzy strefowi korzystają z uruchomionego pakietu osłonowego, przesyłają do spółki informacje związane z możliwościami produkcji środków ochronnych oraz opinie dotyczące Tarczy Antykryzysowej. Nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez WSSE jest portal pracowników, produktów i usług „Strefa Współpracy”.

– Uruchomiliśmy platformę internetową, która ma na celu transfer pracowników pomiędzy przedsiębiorstwami, które wstrzymały działalność, a firmami, które ze względu na specyfikę branży zwiększają zatrudnienie. Portal dodatkowo umożliwia znalezienie partnerów biznesowych, zarówno na czas kryzysu gospodarczego, jak i w dalszej perspektywie czasowej – tłumaczy Krzysztof Drynda, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

Dostęp do platformy znajduje się w zakładce Strefa Współpracy w dziale COVID-19. Na portalu wałbrzyskiej strefy znaleźć można również zaproszenia na najbliższe webinaria w dziale „wydarzenia” oraz najważniejsze informacje dotyczące Tarczy Antykryzysowej i przeciwdziałania COVID-19.

 

 

Partnerzy